Z akcí PSHŽD v roce 2018

Hlavní stránka > Fotoarchiv  > 2018

 

Akce 1.-3.6.2018

V pátek 1.6.2018 jsme v rámci zpestření programu Pernštýnské noci nasadili trolejbus Sanos na polookružní trasu z Dubiny do Polabin a zpět. Spoje byly středně obsazeny a využity zejména pro dopravu na samotnou akci v centru města.

O víkendu 2. a 3. 6. 2018 jsme zajistili dopravu zájemců o návštěvu Aviatické pouti. Letos to je již osm let, co tuto dopravu zajišťujeme v těsné spolupráci s ČD, a.s.. Naše vlaky přepravily do a z prostoru zastávky závodiště za oba dva dny skoro tři tisíce cestujících.

V sobotu 3.6.2018 navíc vyrazily postupně naše oba trolejbusy na akci pro uzavřenou skupinu.

 

12.-13.5.2018 - Víkend plný akcí

Máme za sebou víkend plný akcí. Sobota 12.5.2018 byla trolejbusová – vyjely oba naše vozy. Sanos vyrazil na výlet do historie s Klube přátel pardubicka, jehož cesta vedla na Zámeček a do Ohrazenic. Zde si mohli účastníci nejen prohlédnout Larischovu vilu, ale také se něco dozvědět o historii finských domků v Ohrazenicích, kvůli kterým zde na čas vznikla i vlečka. Druhý trolejbus (9Tr) svezl svatebčany na obřad a zpět. V neděli pak svatebčané vyrazili na výlet do Častolovic, tentokráte motoráčkem Nataša.

 

27.4.-1.5.2018 Zahájení sezóny

Zahájení 18. sezóny našeho Musea proběhlo sloučené se zahájením výstavy a akcí k 100. výročí republiky. Více než dva měsíce se tato akce připravovala a někdy to bylo i velmi hektické. Vlastní program byl předznamenám návštěvou hejtmana Pardubického kraje a jeho náměstka, náměstka primátora města Pardubice, člena představenstva ČD, a.s., zástupců SŽDC a dalších hostů. Program pro veřejnost byl každý den trochu jiný. Sobota byla ve znamení doby první republiky, kdy k nám zavítal Stříbrný šíp na protokolárním vlaku z Prahy. Poté se vydal dvakrát do Slatiňan a zpět, aby i místní mohli obdivovat um našich předků. Současně s tím byla zpřístupněna výstava, která pojednává o historii moderní české železnice. V areálu byla v provozu parková železnička, zahradní železnice LGB, výstavu obohatila nejen Nataša, ale také „Chrchla“ – T211.0813, či Fiat Polski. Ke všemu vyhrával flašinetář a pro skupinky byly připraveny komentované prohlídky nejstaršího motoráčku v ČR – M120.206. V neděli byl program podobný, ale posunutý o dalších 10 let dopředu – na trať se vydal Hurvínek, který opět dvakrát zavítal do Slatiňan. V úterý na prvního máje pak byla parková železnička obležena dětmi a naše historické trolejbusy jezdící na trase Dubina – Ohrazenice také budily zaslouženou pozornost. Dokonce doplnily trochu zapomenutou akci k výročí 60 let od otevření pardubického hlavního nádraží.

Další fotografie najdete ve fotogalerii
a také na našem facebookovém profilu
 

 

2.4.2018 - Velikonoční trolejbus

Již tradiční akce "Velikonoční trolejbus" se setkala opět s velice slušným zájmem. Jako posilu jsme si tentokrát přizvali nejen třetího zajíčka, ale také trolejbus 14Tr číslo 376...

Připravované akce najdete na stránce Nejbližší akce

 


Máte nás rádi? Nakupujte na svých oblíbených e-shopech přes GIVT.cz. Část z vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí to nic navíc!

© PSHŽD, zapsaný spolek, Na Staré poště 2865, 530 02 Pardubice, e-mail: pshzd@email.cz
Předseda spolku: motoracek@seznam.cz / 604 926 620
Jednatel a webmaster: jiri@reitmayer.cz / 739 344 485
Stránka Musea na Facebooku: www.facebook.com/museum.rosice
Zpět na titulní stránku