Přístup na akce PSHŽD

Hlavní stránka > Informace pro zdravotně postižené

Vážení přátelé,
zde Vás chceme stručně informovat o podmínkách, za jakých se našich akcí mohou zúčastnit i zdravotně postižení.

1. Museum v Rosicích nad Labem

Museum je bezbariérově přístupné. Pokud přijede autem a necháte jej na parkovišti u staniční budovy, dovede Vás nově postavený chodník ze zámkové dlažby až k budově Musea. Tam je expozice situována do přízemí, ve vchodových dveřích je jen nízký práh. Při pohybu po museu v případě potřeby vypomůže některý z našich přítomných členů

2. Jízdy historických trolejbusů

Vzhledem k rokům výroby, resp. konstrukce našich vozidel nejsou pro přepravu vozíčkářů uzpůsobeny. Přeprava samotná samozřejmě možná je, ale bohužel pouze při asistenci při nakládání či vykládání. Pokud to půjde, jsme po předchozí domluvě schopni zajistit asistenci členy spolku. Ale například náš kloubový trolejbus Sanos má tak vysoko schody a podlahu, že nástup dělá občas problémy i zdravému člověku.

3. Jízdy historických motorových vozů M 131.1

I zde jsou podmínky bohužel dány stářím strojů. Pokud je na vlaku nasazen sólo motorový vůz, je přeprava cestujícího na vozíku z technických a provozních důvodů možná pouze ve vysloveně výjimečných případech. Limitující je šířka dveří do oddílu (60 cm). V případě zařazení přípojného vozu BDlm je možné přepravit takového cestujícího v prostorném služebním oddíle, přičemž jeho posádka by asistovala i při nakládce a vykládce. Každopádně vždy se dopředu informujte.

4. Modelářské výměnné setkání

Jelikož se koná v 1. patře provozní budovy ČD, není bezbariérový přístup možný.

Důležité upozornění pro všechny akce:

Rádi uvítáme na našich akcích všechny zájemce, bez rozdílů zdravotního stavu. Chceme Vás ale přece jen upozornit na tři věci:
- v motorových vozech bývá v letních měsících teplo a může zde být cítit zápach nafty. Je to dáno konstrukcí vozidla, kdy pod podlahou uložený motor není řádně konstrukčně oddělen od oddílu pro cestující.
- dále chceme upozornit, že běžně poskytované slevy na ZP, ZTP a ZTP-P nejsou poskytovány automaticky. Poskytují se pouze, jsou-li uvedeny v cenové nabídce akce. Vozík se vždy přepravuje zdarma.
- a na konec - při účasti lidí s mentálním postižením prosíme o velmi zodpovědný dozor. Jak je dáno již samou podstatou našich akcí, jejich účastníci se pohybují v těsné blízkosti železničního provozu, případně provozu MHD a riziko nehody je pro takto postižené relativně velké.
Děkujeme za pochopení.


Máte nás rádi? Nakupujte na svých oblíbených e-shopech přes GIVT.cz. Část z vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí to nic navíc!

© PSHŽD, Na Staré poště 2865, 530 02 Pardubice, e-mail: pshzd@email.cz / 604 926 620
Kompletní kontakty na vedení spolku
Stránka Musea na Facebooku: www.facebook.com/museum.rosice
Zpět na titulní stránku