Pardubický spolek historie železniční dopravy - Fotogalerie

| Hlavní strana galerie PSHŽD | Stránky Pardubického spolku historie železniční dopravy | Motoráček.cz, informační rozcestník spolku |

Členové PSHŽD se minulý týden doslova nezastavili. Snad vše co mělo kola jezdilo a jen doufáme, že všichni návštěvníci byli spokojeni.
První akcí byla ve středu 1.6.2011 prezentace historického trolejbusu 353 a zahradní železničky LGB v prostorách DDM Alfa v Polabinách. Odpolední přeháňka vyhnala pořadatele z volného prostranství pod střechy přilehlých budov. Trolejbus se těšil zájmu, stejně tak jako železnička.
Následoval pátek 3.6.2011, kdy ve večerních hodinách vyrazil do pardubických ulic historický trolejbus Sanos č. 329, který doplnil bohatý program Pernštýnské noci 2011.
O víkendu 5. a 6.6.2011 jsme také vyvětrali oba motoráky i vlečný vůz. Pro ČD jsme zajišťovali kyvadlovou dopravu mezi zastávkou Pardubice závodiště a areálem letiště v rámci akce Aviatická pouť 2011. V sobotu jsme údajně jen v jednom směru převezli více jak 1600 návštěvníků. I když se jedná o poměrně krátký úsek (cca 2km), o zajímavé zážitky nebyla nouze. Vlak také doprovázel propagační slon ČD Alfík a krom letadel se souprava historických motoráčků těšila zájmu veřejnosti. Nebýt neukázněného řidiče na vlečkovém přejezdu, se kterým jsme se nesrazili jen čirou náhodou, nebyl by víkend ničím zkalen. A také na vedro, které bylo v industriálním prostředí úmorné.
V sobotu 5.6.2011 se spolek účastnil ještě další akce - dětského dne na závodišti. A tak již čtvrtým rokem zde pro radost dětí jezdila zahradní železnička LGB.
Zajímavým zpestřením byla jízda lokomotivy 464.008 v pondělí 6.6.2011, která nám na chvíli zapózovala u Musea v Rosicích.