Parková železnice - Museum v bývalé vodárně na žst. Rosice nad Labem

Hlavní stránka > Museum

Parková železnice

Prosíme nezaměňujte zahradní a parkovou železnicí - zahradní železnice LGB o rozchodu 45 mm jsou mobilní modely, které můžeme případně provozovat i mimo areál muzea, kdežto parková železnice je stabilní o rozchodu 184 mm a s ní žádné externí služby neposkytujeme.

V areálu našeho Musea bývá postavena několikrát ročně parková železnice. Protože je náročné realizovat její stavbu a následnou demontáž, rozhodli jsme se zřídit v areálu Musea stálé kolejiště. Zatím probíhají práce na rekultivaci prostoru a přípravě železničního spodku. Zároveň se nám podařilo zlikvidovat nepořádek po bezdomovcích. Následovat budou koleje a oplocení areálu. Za pomoc děkujeme Nadaci pro rozvoj města Pardubice a statutárnímu městu Pardubice za podporu.

UPOZORNĚNÍ
Kvůli rekonstrukci stanice Rosice nad Labem jsme parkovou železnici museli demontovat a je tedy dlouhodobě mimo provoz.

Září 2018

V průběhu prvního pololetí byly dokončeny všechny přípravné práce a postupně pokládáno kolejivo. Jeho výroba i montáž je časově náročná, proto nejde vždy vše podle našich představ. Nicméně oválek pod mostem o délce cca 160 m je již hotov a průjezdný. Při několika akcích v roce se dráha prodlužuje o trasu okolo budovy Musea do prostoru před výpravní budovou a celková délka je už téměř 500 metrů.

 

Říjen 2017

 

Září 2017

Léto 2017 - příprava na trvalé položení kolejí

 


Máte nás rádi? Nakupujte na svých oblíbených e-shopech přes GIVT.cz. Část z vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí to nic navíc!

© PSHŽD, Na Staré poště 2865, 530 02 Pardubice, e-mail: pshzd@email.cz / 604 926 620
Kompletní kontakty na vedení spolku
Stránka Musea na Facebooku: www.facebook.com/museum.rosice
Zpět na titulní stránku